Czy każdy sklep medyczny jest prawidłowo wyposażony?

Czy każdy sklep medyczny jest prawidłowo wyposażony?

10 lutego 2021 Wyłącz przez admin


Każdy z nas chociaż raz borykał się ze złamaną ręką, obojczykiem czy zwichniętą kostką lub innymi urazami. Pierwszą rzeczą po zdiagnozowaniu choroby lub nawet przed chorobą jest poszukiwanie odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego czy medycznego, który pomoże nam w codziennym funkcjonowaniu. Czy w każdym sklepie medycznym znajdziemy to, co potrzebujemy? Co mogą oferować nam takie sklepy? Co z wypożyczaniem sprzętu?

Zakupy w miejscowym sklepie medycznym

Kiedy udajemy się na zakupy sprzętu do pobliskiego sklepu, bardzo często jesteśmy odsyłani bez niczego. Dlaczego? Większość sklepów medycznych jest umiejscowiona tuż przy szpitalach i nie ma zbyt dużego zaplecza na magazynowanie wszystkich dostępnych sprzętów na rynku. Najczęściej słyszymy, że wybrany sprzęt możemy zamówić i odebrać po kilku dniach roboczych. Co jeśli potrzebujemy sprzętu właśnie teraz?

Internetowe sklepy medyczne – szybki zakup, bogata oferta

W Internecie bez problemu możemy znaleźć potrzebne sprzęty medyczne. Jeśli zamówimy wybrany produkt rano, bardzo możliwe, że dostaniemy go jeszcze w tym samym dniu. Jest to znacznie prostsza i wygodniejsza forma dla każdego. Nie musimy już chodzić po sklepach i szukać potrzebnych sprzętów, tym bardziej jeśli właśnie przechodzimy jakąś kontuzję. Wystarczy wyszukać w Internecie potrzebnego sprzętu i zamówić go, a w mgnieniu oka pojawi się u nas. Najczęściej oferowane sprzęty w Internecie to:

  • łóżka rehabilitacyjne,
  • łóżka ortopedyczne,
  • materace przeciwodleżynowe,
  • szafki przyłóżkowe,
  • podnośniki,
  • wózki inwalidzkie,
  • kule ortopedyczne,
  • balkoniki,
  • schodołazy.

Oczywiście na tych sprzętach oferta się nie kończy. Dla każdego rodzaju są różne warianty, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli poszukujemy niewymienionego sprzętu, najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z wybranym sklepem.

wypożyczalnie sprzętu medycznego

Wypożyczanie sprzętu medycznego

Wypożyczalnie sprzętu medycznego działają zarówno stacjonarnie i internetowo. Jednak najlepiej jest zdecydować się na internetowe wypożyczenie sprzętu, ponieważ w lokalnych sklepach bardzo często nie ma poszukiwanego sprzętu lub musimy zostać wpisani w kolejkę.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation