Czym się różni pizza Polska od pizzy włoskiej?

Czym się różni pizza Polska od pizzy włoskiej?

15 maja 2019 Wyłącz przez admin

Pyszne, chrupiące ciasto z ulubionymi dodatkami – to określenie naszej ulubionej pizzy. Każdy z nas lubi pizzę z innymi składnikami, jednak dobrze dobrane sprawiają, że jest to jedno z naszych ulubionych dań. Pizza jest typowo włoskim daniem. W naszym kraju przyjęła się bardzo dobrze, dlatego pizzerie, gdzie serwowana jest pizza znajdują się prawie w każdym mieście. Pizza nie jest typowo polskim daniem. Dziś w naszym artykule dowiesz się więcej informacji na temat naszej sławnej pizzy oraz poznasz klasyczne, polskie dania.

Pizza Winogrady – jak wygląda prawdziwa włoska pizza i czym różni się od naszej?

Serwowana w lokalach pizza często różni się od tej wypiekanej we Włoszech. Dlaczego? Na pewno to kwestia produktów. Polacy używają zamiennych produktów, które nie zawsze są takiej dobrej jakości, jak te włoskie. Do wypiekania pizzy we Włoszech wykorzystywana jest mąka ,,O”. Powoduje ona, że ciasto jest chrupiące i nie wchłaniają się w nią soki wypuszczone podczas pieczenia z innych składników. Niestety u nas jest ona rzadko dostępna. Można ją jedynie zamówić w Internecie, albo znaleźć ją można w specjalnych sklepach z włoską żywnością. Klasyczną pizzą u nas jest pizza z szynką i pieczarkami. Włoska pizza natomiast składa się z serów, pomidorów koktajlowych i świeżej bazylii. Włoska pizza polewana jest oliwą z oliwek, u nas natomiast częściej pizzę jada się z sosami o smoku czosnkowym, majonezowym czy meksykański.


Klasyczne polskie dania – z jakimi potrawami kojarzona jest Polska?

Większość krajów słynie ze swoich klasycznych, często podawanych dań. Również i Polska słynie z kilku potraw, które zna na pewno każdy Polak. Pierwszą taką potrawą jest żur. Jest to zupa podawana najczęściej z ziemniakami, jajkiem, boczkiem i cebulą. Zupę tą jada się podczas świąt Wielkiej Nocy. Również Polska rozpoznawana jest ze smakiem bigosu, czyli ugotowaną kapustą kiszoną z dodatkiem przecieru pomidorowego, boczku, kiełbasy i często grzybów. Inną zupą, która jest bardzo znana to rosół. Jest to woda gotowana na mięsie. Najczęściej rosół gotowany jest na mięsie z kurczaka, królika albo na mięsie wieprzowym.

zupa z warzywami

Wiele polaków niedzielny obiad gotuje we własnym domu. Jednak coraz częściej osoby wybierają się do restauracji, gdzie mogą szybko zamówić gotowe dania i obiady. Pizzeria Winogrady to miejsce, które jest często oblegane w sobotnie i piątkowe wieczory. A Ty, jaki smak pizzy najbardziej lubisz?


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation