Ferie w górach – gdzie warto się wybrać?

Ferie w górach – gdzie warto się wybrać?

12 grudnia 2019 Wyłącz przez admin

Wielkimi krokami zbliża się zima. Jest to czas, kiedy wielu z nas wyjeżdża na ferie zimowe. Jest wiele miejsc, do których w tym czasie wybieramy się. Ferie zimowe, to oprócz wakacji kolejny moment w roku, gdzie możemy zaplanować sobie urlop. Jak Ty spędzasz ferie zimowe? Czy planujesz gdzieś wyjazd, a może spędzasz ten czas w domu, z rodziną?

Ferie zimowe – gdzie najczęściej spędzamy wolny czas?

Ferie zimowe to okres, gdzie wielu z nas wypoczywa. Gdzie najczęściej wybieramy się podczas ferii zimowych? Są to oczywiście góry. Południe Polski podczas ferii zimowych jest bardzo oblegane. Najczęściej wybieramy się do takich miejsc jak Zakopane, Bukowina Tatrzańska czy Białka. W miejscach tych możemy nie tylko wypocząć, ale również aktywnie spędzić czas. Wielu z nas podczas ferii wybiera się w góry, gdzie w najlepsze panuje sezon narciarski. Jazda na nartach sprawia wielu osobom ogromną frajdę! A czy Ty lubisz jeździć na nartach? Do jakiej miejscowości najczęściej wybierasz się w góry?

Zabytek zadbany – co warto zobaczyć podczas wycieczki w góry?

Zakopane to jedno z najczęściej odwiedzanych miejscowości, kiedy wybieramy się w góry. Co zatem warto tam zobaczyć i z jakich atrakcji możemy skorzystać? Na pewno miejscem, do którego każdy z nas powinien się udać jest Giewont. Warto tez wybrać się do Muzeum Oscypka w Zakopanem oraz na Gubałówkę. Ciekawą atrakcją jest przejażdżka kolejką na Kasprowym wierchu.

Każdy kibic skoków narciarskich powinien wybrać się i zobaczyć Wielką Krokiew – skocznię narciarską.

zakopane krupówki

Bukowina Tatrzańska to miejsce, do którego wybierają się osoby, które chcą aktywnie spędzać wolny czas. W Bukowinie znajduje się wiele wyciągów narciarskich, na których możemy zjeżdżać na nartach. Wybierają się tam osoby, nie tylko które dobrze potrafią jeździć na nartach, ale również i takie, które przygodę z nartami dopiero rozpoczynają. Każdy, kto wybiera się do Bukowiny Tatrzańskiej powinien skorzystać z kąpieli na Termach Bukowina. Jest to kompleks basenów, z wodami termalnymi.

To tylko dwa miejsca, które są najczęściej wybierane podczas wyjazdów w góry. A Ty gdzie najczęściej się wybierasz? Jakie miasta zwiedziłeś już na południu Polski?


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation