Jak uzyskać odszkodowanie?

Jak uzyskać odszkodowanie?

15 stycznia 2020 Wyłącz przez admin

Na terenie Polski niemalże codziennie w wypadkach drogowych ginie od kilku do kilkunastu osób. Znacznie więcej zostaje rannych. Wypadek to zdarzenie, w którym ktoś ucierpiał – został ranny lub zginął. Za odniesione obrażenia należą się stosowne świadczenia. Sprawdź, co musisz zrobić, aby otrzymać odszkodowanie po wypadku.

Odszkodowanie dla ofiary wypadku

Na wstępie skupmy się na tym, co może otrzymać osoba, która brała udział w wypadku drogowym spowodowanym przez innego kierowcę i w nim ucierpiała. W takiej sytuacji można ubiegać się o zadośćuczynienie za ból, cierpienie, obrażenia ciała, urazy psychiczne powstałe po wypadku. Odszkodowanie za wypadek drogowy obejmuje zwrot kosztów leczenia, zwrot kosztów dojazdu czy zniszczenia mienia. Jeśli w następstwie wypadku doszło do trwałego uszczerbku na zdrowiu, można domagać się o przyznanie renty ze względu na brak zdolności do pracy.

Kiedy mamy dane sprawy wypadku, szkodę należy zgłosić ubezpieczycielowi. Wniosek o wypłatę odszkodowania składa się w tym towarzystwie, w którym sprawca wypadku wykupił polisę. Szkodę zawsze likwiduje się z polisy sprawcy.

Pomoc w odszkodowaniach Gdańsk – zdobądź należytą kwotę

Nim zgłosimy szkodę, warto przemyśleć kwotę zadośćuczynienia. Warto w tym celu skrupulatnie zbierać wszystkie dowody, które wykażą straty poniesione w wyniku wypadku. Trzeba dobrze określić i uzasadnić swoje oczekiwania finansowe. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe dokładnie analizuje przedstawione dokumenty. Często dochodzi do zaniżania kwoty odszkodowania. Gdy zostanie wydana decyzja o przyznanej wysokości świadczenia, można się od niej odwołać, jeśli nie spełnia naszych oczekiwań. W tym celu nieoceniona będzie pomoc skutecznego adwokata. Ubezpieczyciel, widząc pismo od kancelarii, spojrzy na naszą sprawę inaczej. Mamy prawo do wypłaty pełnej kwoty odszkodowania. W tym celu opłacane są stosowne składki.

Będąc ofiarą wypadku, należy się w każdej sytuacji stosowne zadośćuczynienie. Nie wiesz, jak się o nie ubiegać? Skorzystaj z pomocy adwokata.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation