Dziecko idzie do przedszkola – poradnik

Dziecko idzie do przedszkola – poradnik

14 maja 2020 Wyłączono przez admin

W życiu każdych rodziców nadchodzi taki moment, kiedy muszą podjąć decyzję o tym czy zapisać dziecko do przedszkola. To dość trudna decyzja, ponieważ do tej pory dziecko przebywało cały czas pod okiem mamy bądź taty. Z pójściem dziecka do przedszkola wiążą się różne obawy, wątpliwości, budzi to w rodzicach duży niepokój. Kiedy jednak decyzja zostanie podjęta, trzeba również przygotować do tego wydarzenia dziecko.

Rozmowa z maluchem jest bardzo ważna

Rozstanie na kilka godzin z dzieckiem w pierwszych tygodniach będzie na pewno bardzo trudne zarówno dla rodziców, jak i samego dziecka. Trzeba jednak wykazać się dużą odwagą, poświęceniem i otoczyć swoją pociechę ogromnym zainteresowaniem. Należy przede wszystkim dużo rozmawiać. Rozmowa, w której tłumaczymy, omawiamy, wskazujemy pewny cechy jest bardzo potrzebna. Dziecko, choć wydaje się, że małe i nie rozumie wielu aspektów, tak naprawdę rozumie dużo więcej niż nam się wydaje.

Przedszkole Gniezno

W rozmowie przedszkole powinno być utożsamiane z miejscem przyjemności, zabawy, uśmiechu. Dziecko musi wiedzieć, że to miejsce, gdzie będzie miał czas na to, aby pobawić się klockami czy samochodami, ale również przyjdzie moment, kiedy będzie nauka, odkrywanie tego, co dotąd nieznane.

Wybór idealnego przedszkola

Czy istnieje takie przedszkole, które jest doskonałe, nie ma żadnych wad? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Jedni uważają, że wyłącznie prywatne przedszkola są najlepsze, inni zaś wolą zapisać dziecko do publicznego przedszkola. Oczywiście, decyzja należy do rodziców, ale nie zawsze jest tak, jak oni to zaplanują. Przyjęcia do placówek przedszkolnych odbywają się według pewnych wytycznych, które należy zrealizować.

Zapisując dziecko do przedszkola, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • bliskość placówki od miejsca zamieszkania, pracy,
  • miesięczny koszt,
  • infrastruktura wokół obiektu,
  • wielkość grup.

Te aspekty są znaczące w wyborze przedszkola dla malca.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation