Łysienie Gniezno – przyczyny wypadania włosów?

Łysienie Gniezno – przyczyny wypadania włosów?

26 kwietnia 2021 Wyłączono przez admin

Łysienie, wbrew pozorom, dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Ma wiele przyczyn, ale także – liczne metody leczenia. Łysienie Gniezno – dowiedz się, jak rozpocząć walkę z wypadającymi włosami!

Łysienie Gniezno – jakie są rodzaje łysienia?
Wyróżniamy 5 typów łysienia w zależności od przyczyny powstania: telogenowe, androgenowe, plackowane, bliznowaciejące i łojotokowe.


Łysienie telogenowe
Według badań jest to najczęstsza przyczyna widocznego przerzedzenia włosów. Polega na skróceniu fazy wzrostu włosa. Wypadanie włosów jest zazwyczaj są odwracalne. Po wprowadzeniu odpowiedniego leczenia, włosy zaczynają odrastać mniej więcej w ciągu 6-12 miesięcy. Do przyczyn łysienia telogenowego zaliczamy: niedobory żywieniowe, zaburzenia hormonalne , stany silnie obciążające organizm (poród, silny permanentny stres, operacja, uraz, wysoka gorączka) przyjmowanie niektórych leków. Cechą charakterystyczną jest fakt, iż łysienie nie jest widoczne od razu po zadziałaniu bodźca.

Łysienie androgenowe
Występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. U Panów zwykle widoczne są zakola i łysina na wierzchołku, które mogą prowadzić do całkowitego wyłysienia. U kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy. Objawy pojawiają się u Pań po 30. roku życia, natomiast u mężczyzn nieco wcześniej, ponieważ w wieku 20-30 lat.

Leczenie wypadania włosów Gniezno

Łysienie plackowate
To przewlekła choroba zapalna. Może pojawić się w każdym momencie życia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, choć swoje początki choroba ma najczęściej w dzieciństwie. Objawia się występowaniem rozległych placków na głowie pozbawione włosów, ale też w innych okolicach, np. na brwiach lub brodzie. Łysienie plackowate bardzo często występuje w parze z takimi chorobami autoimmunologicznymi, jak: bielactwo, atopowe zapalenie skóry, cukrzyca typu 1, zapalenie tarczycy, reumatoidalne zapalenie stawów czy toczeń rumieniowaty.


Leczenie wypadania włosów Gniezno
Leczenie wypadania włosów powinno być poprzedzone szczegółowym wywiadem trychologicznym. Bardzo często oprócz nowej pielęgnacji, wprowadzana jest terapia lekami doustnymi.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation