Na co zwracać uwagę, kupując laptopa?

Na co zwracać uwagę, kupując laptopa?

2 stycznia 2020 Wyłączono przez admin

Laptopy to urządzenia, które znajdują zastosowanie zarówno w pracy, jak i w domu. Dzięki temu, że są mobilne, możemy śmiało zabrać je ze sobą w podróż i korzystać z ich funkcjonalności. Laptopy Gorzów zależnie od rodzaju mogą być przeznaczone do zadań biurowych, gier, oglądania filmów czy obróbki graficznej.

Osoby, które nie są specjalistami w dziedzinie informatyki, mogą mieć problem, aby zdecydować się na wybór odpowiedniego urządzenia. Postaramy się w tym artykule przybliżyć kilka istotnych rzeczy, które mogą okazać się pomocne podczas zakupu. Planując zakup nowego laptopa, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim kwestię wykorzystania, przeznaczenia. Najczęściej wyróżniane kategorie to:

  • laptopy domowe – idealne do obejrzenia filmu w jakości HD, odtwarzania muzyki, surfowania w Internecie, śmiało można również wykorzystać do nauki, np. na studiach
  • laptopy dla gracza – ze względu na wysoką wydajność pozwalają na płynne przeprowadzanie rozgrywek, posiadają dużą ilość pamięci RAM, pojemne dyski i efektowne układy chłodzenia
  • laptopy do pracy – funkcjonalne urządzenia wyposażone w liczne porty umożliwiające podłączenie między innymi: drukarki, dysku zewnętrznego, monitora, myszy

Kolejny aspekt, nad którym warto się zastanowić, to wielkość laptopa. Niezależnie od tego, czy chcemy korzystać z laptopa w domu, w pracy, wielkość ma znaczenie. Najpopularniejsze wielkości ekranów to 13,3 cala, 14 cali, 15,6 cali i 17,3 cala. Występują również mniejsze – 11,6 cali – zapewniające większą mobilność.

Laptopy Gorzów

Rodzaj matrycy – matowa, błyszcząca czy dotykowa?

Oprócz rozdzielczości i przekątnej ekranu, bardzo ważnym parametrem jest rodzaj matrycy. Dzielą się one na: błyszczące (glare), matowe (non-glare), dotykowe. Najbezpieczniejsze dla naszych oczu będą zdecydowanie matryce matowe, które skutecznie pochłaniają światło. Matryce błyszczące natomiast charakteryzują się bardzo żywymi, bogatymi kolorami.

Dokonując zakupu laptopa, warto skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego w tym temacie. Specjalistów od usług IT na rynku jest całe mnóstwo.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation