Na czym polega terapia dla par? Kiedy ją rozpocząć?

Na czym polega terapia dla par? Kiedy ją rozpocząć?

27 stycznia 2023 Wyłączono przez admin

Są pary i małżeństwa, które zmagają się z wieloma problemami i dylematami. Często nie potrafią sami sobie z nimi poradzić, dlatego szukają pomocy u specjalistów. Obecnie jest coraz większy wybór, jeśli chodzi o terapeutów dla par. Na czym polega taka terapia i kiedy ją rozpocząć? Sprawdź!

Terapia dla par – na czym polega?

Spotkania terapeutyczne odbywają się raz na tydzień lub na dwa tygodnie. Proces leczenia odbywa się na wielu poziomach. Czas spędzony z psychoterapeutą Bydgoszcz to tylko ułamek całej terapii. Zadaniem terapeuty jest odkrycie czegoś razem z pacjentami, dodanie sposobu do rozwiązywania problemów, do myślenia. Rozmowa odbywa się zazwyczaj w gabinecie, w skupieniu. Na terapiach pary zaczynają rozumieć, że można porozmawiać spokojnie, bez zbędnych emocji. Dobrze jest, kiedy pary między sesjami zaczynają ze sobą rozmawiać o problemach.

Terapia par Bydgoszcz – kiedy ją rozpocząć?

Trudności, kryzysy i problemy – pojawiają się w każdym związku. Często partnerzy nie są samodzielnie poradzić sobie z problemami, które najprościej w świecie ich przerastają. To właśnie wtedy jest moment, w którym warto zdecydować się na terapię. Kto i kiedy powinien skorzystać z terapii? Są to pary, w których pojawia się:

  • brak wizji na przyszłość,
  • przemoc i agresja,
  • kłopoty w wychowaniu dzieci,
  • kłamstwo i zdrady,
  • problemy seksualne,
  • pojawiające się myśli o rozstaniu, rozwodzie czy separacji.
Terapia par Bydgoszcz

Dlaczego warto rozpocząć terapię? Dobry psychoterapeuta Bydgoszcz sprawi, że partnerzy w zupełnie inny sposób spojrzą na pojawiające się problemy. Nabiorą dystansu i nauczą radzić sobie z pojawiającymi się w związku problemami. Czego nauczy nas psychoterapeuta? Na pewno każdy z partnerów nauczy się empatii, zrozumienia drugiej osoby oraz znalezieniu pozytywów w całej sytuacji. Terapia dla par jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w chwilach kryzysu. Ale również aby umocnić swój związek i sprawić, aby z dnia na dzień stawał się lepszy.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation