Najważniejsze informacje dotyczące cięcia laserowego

Najważniejsze informacje dotyczące cięcia laserowego

21 maja 2019 Wyłączono przez admin

Cięcie laserowe to jedna z metod obróbki metali. Wielu przedsiębiorców wykorzystuje właśnie tą technikę podczas obróbki metali. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Na rynku można spotkać wile urządzeń, dzięki którym prace wykonywane są szybciej i łatwiej. Lasery, które wykonują pracę cięcia metali wykorzystuje się w spawalnictwie, znakowaniu, drążeniu otworów oraz obróbce powierzchniowej.

Cięcie laserem Bydgoszcz– na czym polega?

Cięcie metali to jedna z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych metod cięcia metali. Czynnikiem tnącym jest płomień lasera oraz gaz techniczny, który charakteryzuje się duża czystością. Jakie efekty uzyskuje można uzyskać dzięki cięciu laserowemu? Na pewno materiały, które poddaje się obróbce cięcia laserem są precyzyjne, dzięki czemu nie wymagają późniejszej obróbki. Blachy, które poddaje się obróbce wykorzystywane są maksymalnie, co pozwala na obniżenie kosztów produkcji.

Dlaczego warto zdecydować się na obróbkę metali metodą cięcia laserowego?

Każda z metod obróbki metali ma swoje zalety, jak i wady. Bardzo duża część osób decyduje się na obróbkę metali metodą cięcia laserowego. Dlaczego warto poddać materiały takiej obróbce? Na pewno jest to oszczędna metoda. Wykorzystując maksymalnie materiały zmniejszamy wielkość odpadów, a co za tym idzie zmniejszamy koszty produkcji. Cięcie to pozwala na uzyskanie dokładnych cięć o prostych krawędziach, dzięki czemu materiał ten nie wymaga dalszej obróbki. Tej obróbce można poddać wiele materiałów, co powoduje szerokie zastosowanie i maksymalne wykorzystanie maszyny.

cięcie metali metodą laserową

Na co zwracać uwagę wybierając maszynę do cięcia laserowego?

Wiele osób decyduje się na zakup maszyny, która służy do cięcia laserowego metali. Na co należy zwracać uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim ważnym aspektem jest moc oraz szybkość cięcia. Warto również spojrzeć na parametry wiązki przewodzącej oraz rodzaj gazu towarzyszącego.


Materiały, które obrabia się metodą cięcia laserowego wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Metale wykorzystuje się w budownictwie, mechatronice oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Obecnie na rynku istnieje wiele zakładów, które wykonują tego typu usługi. Warto więc wybrać taki, gdzie dostępne są najwyższej jakości maszyny oraz gdzie pracuje doświadczona kadra z wieloletnim stażem i znajomością podstawowych przepisów i zasad.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation