Rodzaje olejów i ich wpływ na nasze zdrowie

Rodzaje olejów i ich wpływ na nasze zdrowie

11 kwietnia 2019 Wyłączono przez admin

Rodzai olejów jest wiele. U nas najbardziej znana jest oliwa z oliwek. Jednak również coraz bardziej znany staje się olej kokosowy. Olejów używamy nie tylko do przyrządzania potraw lecz również wykorzystywany jest w celach kosmetycznych. Wiele kobiet stosuje różnego rodzaju oleje na włosy, skórę czy paznokcie. Oleje mają właściwości, które pozytywnie wpływają na stan naszej skóry czy włosów. Obecnie na półkach w sklepach można spotkać te oleje, które nie za dobrze wpływają na nasze zdrowie oraz te, które powinno się spożywać, a ich właściwości pozytywnie wpływają na nasz organizm.

Naturalne oleje jadalne

Oleje roślinne spożywamy najczęściej z posiłkami. Jak wspomniano wcześniej, oleje nie tylko nadają się do smażenia, ale posiadają również właściwości lecznicze. Tłuszcze są niezbędne w codziennej diecie. Oto rodzaje olejów, które pozytywnie wpływają na stan naszego organizmu. Dowiedz się, co zawierają i kto powinien spożywać niżej wymienione oleje.

  • Olej rzepakowy – jest to jeden z najpopularniejszych olejów, jest on zarazem bardzo zdrowy. Wpływa pozytywnie na stan naszego zdrowia, szczególnie na układ krwionośny. Pozwala również na regulację ciśnienia krwi oraz pozytywnie oddziałuje na pracę serca. Olej rzepakowy używany jest często do smażenia oraz wykorzystywany jest też jako dip do sałatek.
  • Olej z ostropestu – jest nam mniej znany, jednak pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Przede wszystkim te oleje wykazują silne działania przeciwzapalne. Jest to świetny wybór dla osób, które zmagają się z chorobami wątroby – olej ten działa regenerująco oraz chroni przed szkodliwymi toksynami. Olej z ostropestu działa również pozytywnie na nasze nerki – pomaga usunąć szkodliwe substancje z naszego organizmu.
  • Olej sezamowy – sprawdza się zarówno do smażenia, jak i do spożywania na zimno. Zawiera wiele witamin, które wzmacniają kości i stawy (witamina A, B i E). Olej ten świetnie sprawdzi się również u osób, które zmagają się z zaparciami. Olej sezamowy tłoczony na zimno spożywany jest też przez osoby, które zmagają się z kaszlem, dlatego że olej ten ma właściwości wykrztuśne.
przelewanie oleju z butelki do miseczki

Rodzai olejów jest wiele. Każdy z nich ma swoje właściwości, które inaczej wpływają na zdrowie człowieka. To tylko trzy przykłady rodzai olejów, które stosowane są w naszych kuchniach. Niektóre są nam znane bardziej, inne mniej. Jednak coraz bardziej wzrasta świadomość, na temat zdrowego jedzenia, które pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation