Szkolenia BHP – kto z nich korzysta?

Szkolenia BHP – kto z nich korzysta?

28 stycznia 2020 Wyłączono przez admin

Branża BHP jest niezmiernie ciekawa – mimo, że teoretycznie nic w niej nie powinno się zmienić, jest ona w ciągłej fazie rozwoju. Zmieniają się przepisy, zmieniają się konkretne punkty w regulaminach – zmienia się też nierzadko forma samych szkoleń. Jak wyglądają ogólne szkolenia BHP? Do kogo są kierowane, kto z nich powinien skorzystać?

Usługi BHP – usługi dostosowane do konkretnej grupy odbiorców

Szkolenia BHP są bardzo istotne w każdej branży. Nieważne czy pracujemy w przemyśle, branży przemysłowej, biurowej, administracyjnej – w każdej firmie musi odbyć się szkolenie BHP. Dotyczy ono kadry pracowniczej, ale również kadry zarządzającej. Kosmetyczki, kasjerzy, skuteczni komornicy i wiele innych osób zobligowanych jest do odbycia szkoleń z zakresu BHP.  Inny charakter będzie miało szkolenie w branży biurowej, a innej przemysłowej. W tej pierwszej instruktor będzie kładł nacisk szczególnie na kwestie związane z bezpiecznym przechowywaniem danych, właściwym ustawieniem pomieszczeń biurowych. W branży przemysłowej najważniejsze będą kwestię związane z właściwym wykonywaniem czynności – często bardzo trudnych. Praca przemysłowa to nierzadko praca w trudnych warunkach, z chemią i niebezpiecznymi materiałami – tutaj trzeba koniecznie zachować szczególną ostrożność.

Ogólne szkolenia BHP – jak wyglądają?

Zawsze pewna część szkolenia jest wspólna. Dotyczy ona przede wszystkim zasad ppoż, ochrony przed wypadkami w pracy, a także w drodze do pracy. Niezbędna jest również wiedza z zakresu prawa pracy – w zakres szkoleń również wchodzi tematyka prawa pracy o czym wbrew pozorom duża część osób często zapomina.  Prawo pracy to priorytet – zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i potencjalnego pracodawcy. Na każdym szkoleniu BHP (w tym szczególnie wstępnym) pracownik musi uzyskać niezbędne informacje dotyczące jego praw i obowiązków w firmie. Ważne są kwestie związane z urlopami, chorobowym, macierzyńskim – znajomość prawa pracy sprawia, że czujemy się w przedsiębiorstwie dla, którego pracujemy naprawdę bezpiecznie. Wiemy, jakie mamy obowiązki wobec pracodawcy, ale również wiemy i jesteśmy świadomi, czego możemy od niego oczekiwać.

Znajomość przepisów BHP to ważne kwestia w przypadku niebezpieczeństwa. W każdym biurze, pomieszczeniu, gdzie wykonuje się daną pracą, powinny być tabliczki informacyjne, na przykład gdzie udać się do wyjścia ewakuacyjnego. BHP przydają się na co dzień, jak i w pracy.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation