ABC szkolenia BHP – wszystko to, o czym musisz wiedzieć

ABC szkolenia BHP – wszystko to, o czym musisz wiedzieć

11 grudnia 2017 Wyłączono przez admin

Znalazłeś pracę? Zostaniesz zatrudniony na umowę? Pamiętaj, że obowiązkowo musisz przejść szkolenia BHP oraz badania w medycynie pracy. Sprawdź, w jakiej formie możesz mieć przeprowadzone szkolenie BHP oraz w kto wykonuje takie szkolenia.

Formy szkoleń BHP:

Szkolenie BHP można odbyć indywidualnie, na sali razem z instruktorem lub w formie online. Szkolenia takie mają swoje wady i zalety. Warto jednak wymienić po kilka z nich, aby zorientować się, która forma szkoleń będzie dla nas odpowiedniejsza.

  • Szkolenia BHP online – największą zaletą szkolenia BHP online jest elastyczność, jaka się z nim wiąże. Szkolenie takie można odbywać o dowolnej porze. Panel zadań dostępny jest zazwyczaj o każdej porze dnia i o każdej godzinie, przez 24 godziny na dobę. Szkolenia BHP można również wykonywać w dowolnym miejscu, wszędzie tam, gdzie jest Internet. Szkolenia takie pozwalają na oszczędność czasu i paliwa, które zmarnowalibyśmy na dojazd.
  • Szkolenia BHP – szkolenia BHP Kruszwica przeprowadzane zawsze były w salach z instruktorem. Była to forma zajęć, która nie dla każdego była odpowiednia. Często szkolenia, szczególnie okresowe przeprowadzane były dla większej ilości pracowników, co powodowało zatrzymanie ciągłości pracy. Nie każdemu odpowiadała również forma szkoleń BHP z instruktorem, który omawiał wszystkie zagadnienia, nawet te nie dotyczące naszego stanowiska pracy.

Kto jest uprawniony do przeprowadzania szkoleń BHP:

Wstępne szkolenia BHP dla pracownika może przeprowadzić pracodawca, który wykonuje zadania służby BHP w swoim zakładzie pracy.

Instruktaż ogólny, czyli wstępne szkolenie może przeprowadzić również:

  • pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy
  • osoba wykonująca zadania tej służby u pracodawcy
  • pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający odpowiedni zasób wiedzy

Instruktaż stanowiskowy, czyli wstępne szkolenie na stanowisku pracy może przeprowadzić wyznaczona osoba przez pracodawcę osoba kierująca pracownikami lub pracodawca.

Szkolenia BHP Gniezno są obowiązkowe dla każdego nowego pracownika. Szkolenia takie powtarza się co jakiś okres w celu przypomnienia zagadnień oraz przestawienia nowych , które zostały wprowadzone. Za przeprowadzenie szkolenia odpowiedzialny jest pracodawca. Szkolenia BHP pozwalają na zapoznanie się pracownikowi z zagrożeniami, jakie występują na danym stanowisku pracy oraz zasadami i działaniami, jakie trzeba podjąć znajdując się w trudnej sytuacji.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation