Geodeta Kartuzy – jak zdobyć ten zawód?

Geodeta Kartuzy – jak zdobyć ten zawód?

6 grudnia 2017 Wyłączono przez admin

Zawód geodety nie jest taki prosty, jak Ci się może wydawać. Musisz pamiętać, że zawód ten wiąże się z pracą wykonywaną na powietrzu, bez względu na panującą pogodę. Czasami warunki pracy są bardzo ciężkie, a jak wiadomo pomiary wykonywane przez geodetę muszą być precyzyjne. Zawód geodety wiąże się z cieżką pracą, ale również z nauką. Każdy geodeta co jakiś czas musi uzupełniać swoją wiedzę, w tle zmieniających się przepisów. Jak zostać geodetą? Jakie szkoły należy ukończyć?

Geodeta Kartuzy – zawód na pewno znany każdemu z nas. Ale czy każdy wie, jak zdobyć ten zawód oraz do jakiej szkoły się udać?

Kto to jest geodeta?

Geodeta to osoba, która zajmuje się badaniem ziemi, jej obszarem i wymiarami.

Aby uzyskać zawód geodety najlepiej będzie udać się do technikum o profilu geodezyjnym lub do liceum ogólnokształcącego o takim profilu, a jeśli nie ma profilu geodezyjnego w ofercie, to dobrym wyborem będzie też wybór profilu matematycznego. O tak, matematyka to przedmiot, z którym nie możesz mieć problemów!

Aby zostać geodetą należy ukończyć studia wyższe na kierunku Geodezja i Kartografia. Są to studia inżynieryjne i jeden rok trwa 3,5 roku. Po obronieniu uzyskuje się tytuł inżyniera Geodezji i Kartografii. Po uzyskaniu takiego tytułu warto wzbogacić go i ukończyć 2,5 letnie studia, gdzie uzyskuje się tytuł magistra inżyniera.

Po ukończeniu szkoły należy ukończyć jeszcze wszystkie kwalifikacje, dzięki którym będziemy mogli samodzielnie rozpocząć swoją działalność. Aby zdobyć niezbędne uprawnienia należy przed Komisją Kwalifikacyjną do spraw Uprawnień Zawodowych w Dziedzinie Geodezji i Kartografii zdać egzamin, który składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest test, a drugim odpowiedź ustna. Taki egzamin jest płatny. Przyszły geodeta musi również ukazać się 3 letnim doświadczeniem związanym z wykonywaniem prac geodezyjnych.

Czym powinien się wyróżniać dobry geodeta?

Każdy geodeta musi myśleć matematyczno – logicznie. Przyszły geodeta powinien mieć wyobraźnię przestrzenną oraz wyobraźnię. Każdy geodeta powinien być systematyczny i cierpliwy. Powinien być też sprawny fizycznie i odporny na złe warunki atmosferyczne. Usługi geodezyjne Wejherowo powinny być wykonywane dokładnie i precyzyjnie.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation