Jak rozwiązać problem braku pracowników?

Jak rozwiązać problem braku pracowników?

6 grudnia 2017 Wyłączono przez admin

Coraz częściej brakuje rąk do pracy. Pracodawcy i przedsiębiorcy muszą radzić sobie z takim utrudnieniem, dlatego korzystają z różnych form poboru pracowników. Niektóre firmy rezygnują z wielkich projektów nie ze względu na środki finansowe lecz właśnie są to problemy związane z brakiem pracowników.

Do jakiego rozwiązania można się uciec, aby zwiększyć ilość pracowników i czy jest to opłacalne. A także kto pomaga w przeprowadzaniu całej rekrutacji pobory pracowników?

Wiele pracodawców cierpi na brak pracowników. Największe zapotrzebowanie na pracowników jest w branżach budowlanych, przemysłowych, rolnictwach, handlu i w restauracjach. Jakie są sposoby pozyskiwania pracowników?

Pracownicy zza granicy – zbawieniem dla wielu przedsiębiorców

Ostatnio coraz częściej zatrudniani są pracownicy zza granicy. Najwięcej jest Ukraińców. Zatrudniani oni są legalnie, jednak konieczna jest karta pobytu, którą każdy Ukrainiec musi posiadać. Aby zatrudnić legalnie pracownika zza granicy należy wypełnić wiele wniosków i pozwoleń. Coraz częściej można spotkać firmy, które zajmują się rekrutacją pracowników z Ukrainy i innych krajów. Jest to korzysta forma pomocy dla wielu przedsiębiorców, ponieważ firmy takie zajmują się całą sprawą od początku do końca. Pracownika zza granicy zatrudnia się sezonowo lub na stałe. Zatrudnianie pracowników zza granicy jest zbawieniem dla wielu przedsiębiorstw, które zmagają się z brakiem rąk do pracy.

Inne formy pozyskiwania pracowników

Coraz częściej pracodawcy zgłaszają swoje oferty do Urzędu Pracy. Bezrobotni zarejestrowani w Urzędzie mogą być wysyłani do pracy na podstawie różnych programów. Obecnie są to staże, prace interwencyjne, prace publiczne, bony i wiele innych świadczeń. Zgłoszenie swojej oferty do Urzędu daje większe możliwości na zatrudnienie pracowników. Należy jedynie spełnić wymagania, które zakładane są w danym programie. Najczęściej pracownicy przyjmowani są na staże oraz prace interwencyjne.

Wszystkie formy pozyskiwania pracowników są dobre. Warto, aby robić to skutecznie. Każdy pracownik powinien być zatrudniony legalnie, a także pracować powinien za godną pensję. Jeśli spełnimy takie warunki nie musimy się obawiać, że zabraknie nam pracowników.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation