Metody obróbki metali – skorzystaj i Ty!

Metody obróbki metali – skorzystaj i Ty!

14 czerwca 2019 Wyłączono przez admin

Każda z metod obróbki metali ma swoje wady i zalety. Na rynku istnieją zakłady tokarskie, które zajmują się obróbką metali i innymi materiałami. Każda świadczy szereg różnych usług. Warto wybierać firmy, które posiadają wysokiej jakości sprzęt,a ich usługi wykonywane są na najwyższym poziomie. Dowiedz się o metodach obróbki metali i sprawdź, czym się charakteryzują.

Cięcie wodą – uzyskaj wysokiej jakości obrobione materiały!

Cięcie wodą to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod obróbki metali. Dlaczego? Obróbka ta odbywa się w niskiej temperaturze, dlatego materiały nie ulegają odkształceniom, z powodu wysokiej temperatury. Krawędzie obrabianych materiałów są wysokiej jakości. Obrabiany materiał nie musi być obrabiany kolejny raz, w celu zrobienia poprawek. Cięcie wodą odbywa się za pomocą urządzenia, które zwane jest WaterJet. Cięcie wodą pozwala na obrabianie materiałów płaskich o rożnych kształtach. Możliwe jest uzyskanie skomplikowanych detali.

Elektrodrążenie Poznań – obróbka metali na najwyższym poziomie!

Elektrodrążenie to kolejna metoda obróbki metali. Elektrodrążenie polega na obróbce zewnętrznej części materiału. Obróbka odbywa się za pomocą oddziaływania energii elektrycznej. W ofercie firm często znajduje się kilka rodzai elektrodrążenia. Pierwszym z nich jest elektrodrążenie wgłębne. Tej metodzie poddaje się materiały, które są trudne do obróbki. Elektrodrążenie wgłębne pozwala uzyskać materiały wysokiej jakości, o skomplikowanych kształtach. Kolejnym sposobem elektrodrążenia jest drążenie otworów. Jak sama nazwa wskazuje ta metoda pozwala na uzyskanie otworów. Metoda ta wykorzystywana jest przy wielu rodzajach materiałów. Ostatnia, najczęściej wykorzystywaną metodą jest elektrodrążenie drutowe, które pozwala na uzyskanie innych kształtów na górze materiału oraz inne na dole. Materiały, które poddaje się tej obróbce charakteryzują się niezwykłą twardością.

frezowanie drewna

Frezowanie CNC Poznań – skorzystaj i Ty!

Frezowanie materiałów odbywa się za pomocą maszyny, która nazywana jest frezarka. Jest to jedna z rodzai obróbki metali, metodą skrawania. Frezowaniu poddaje się materiały, na których chcemy uzyskać skomplikowane i szczegółowe detale. Bardzo często frezowaniu poddaje się meble, dzięki czemu można uzyskać różne wgłębienia i detale.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation