Szkolenia BHP – najpopularniejsza forma

Szkolenia BHP – najpopularniejsza forma

11 grudnia 2017 Wyłączono przez admin

Osoby, które zamierzając podjąć nową pracę powinny liczyć się z tym, że obowiązkowe jest przejście szkolenia BHP oraz obowiązkowe jest wykonanie badań w medycynie pracy. Za te czynności odpowiada pracodawca. Poznaj, jaka forma szkoleń BHP coraz częściej wybierana jest przez pracodawców i jakie zalety mają one w stosunku do pracownika. Sprawdź również jakimi dokumentami muszą okazać się pracownicy, którzy podejmują pracę na odpowiednich stanowiskach.

Odpowiednie uprawnienia na różnych stanowiskach!

Pracownicy, którzy podejmują pracę na różnych stanowiskach czasami muszą okazać się ukończonymi szkolenia i kursami. Jeśli pracownik podejmuje pracę na budowie, gdzie wykonuje się pracę koparkami, to pracownik taki musi okazać się ważnymi uprawnieniami na koparki. Tak samo jest w przypadku kierowcy, aby rozpocząć pracę jako kierowca samochodu ciężarowego musi okazać się prawo jazdami oraz w niektórych przypadkach różnymi uprawnieniami. Pracownik, który zamierza podjąć pracę na produkcji, gdzie używane są wózki widłowe musi mieć ukończone kursy na wózki widłowe Września. Wiele stanowisk pracy wymaga tego, aby pracownik posiadał określone kursy i szkolenia.

Popularna forma przeprowadzania szkoleń BHP!

Przed rozpoczęciem pracy na nowym stanowisku każdy pracownik musi przejść wstępne szkolenia BHP. Mają one na celu uświadomić pracownika, jakie zagrożenia na danym stanowisku pracy mogą wystąpić oraz jak radzić sobie w przypadku wypadku podczas pracy i sytuacji zagrożenia życia pracownika lub innych osób przebywających na budowie. Jakie formy szkoleń są coraz częściej przeprowadzane w zakładach pracy?

  • Szkolenia BHP online – coraz częściej pracodawcy decydują się na przeprowadzanie szkoleń BHP w formie internetowej. Jest to wielkie ułatwienie nie tylko dla pracodawcy, ale również dla pracowników. Największą zaletą jest elastyczność, ponieważ szkolenia takie mogą być wykonywane w różnym miejscu i czasie. Szkolenia BHP online pracownik może przeprowadzić nawet w swoim domu, dzięki czemu zaoszczędza on czas i paliwo na dojazd. Niestety pracodawca nie ma pewności, że to właśnie pracownik odbył takie szkolenie BHP. I to właśnie jest największy minus takich szkoleń.

A twój pracodawca z jakiej formy szkoleń korzysta? W twojej firmie przeprowadzane są szkolenia BHP przez Internet czy jednak tradycyjnie na miejscu pracy, wykładane przez instruktora? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami dotyczącymi szkoleń BHP!


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation