Zmień swoje nawyki – dbaj o środowisko!

Zmień swoje nawyki – dbaj o środowisko!

11 czerwca 2019 Wyłączono przez admin

Ochrona środowiska powinna być dla nas priorytetem. Zanieczyszczenia środowiska jest szkodliwe nie tylko dla nas, ale również i dla zwierząt czy roślin. Już dziś można usłyszeć o wyginających gatunkach. Zanieczyszczenia środowiska spowodowane są nie tylko działalnością człowieka. Jednak tylko działania człowieka można powstrzymać tak, aby zmniejszyć poziom zanieczyszczeń. Jak to zrobić? Dowiedz się!

Decyzja środowiskowa Poznań! Kto powinien ja posiadać?

Wielu przedsiębiorców, którzy ubiegają się o otworzenie działalności musi ubiegać się o rożne decyzje i pozwolenia. Decyzja środowiskowa albo pozwolenie na emisję Poznań jest obowiązkowe dla przedsiębiorstw, których działalność może wiązać się z emitowaniem szkodliwych substancji do powietrza, wody czy gleby. Przykładem może być chlewnia czy fabryka. Wniosek taki powinien być uzyskany przed rozpoczęciem działalności.

Jak chronić środowisko?

Aby zapobiec zanieczyszczaniu środowiska jest wiele sposobów. Jednak, aby działania przynosiły efekty każdy z nas powinien przestrzegać kilku ważnych zasad. Oto działania, które powinniśmy wykonywać, aby ochronić nasze środowisko przed zanieczyszczeniami:

  • segregacja śmieci – śmieci powinny być segregowane na plastik, szkło, papier. Aby śmieci było jak najmniej powinniśmy ograniczyć kupno żywności w plastikowych pojemnikach,
  • unikanie plastików – w plastikowych pojemnikach znajduje się wiele żywności, plastikowe torby królują w hipermarketach. Aby ograniczyć zużycie plastiku warto wybierać produkty w szklanych lub papierowych pojemnikach oraz należy korzystać z materiałowych toreb wielokrotnego użytku. Ostatnio tez dużo słyszy się o słomkach plastikowych, które można zastąpił słomkami papierowymi.
  • Unikanie aerozoli – warto unikać tak zwanych dezodorantów, których używacie powoduje uwalnianie lotnych, szkodliwych substancji, których skutkiem jest powiększanie się dziury ozonowej,
  • nie zanieczyszczanie środowiska – należy pamiętać, aby nie zostawiać śmieci w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Wielokrotnie możemy się spotkać z ogromnymi stertami śmieci, które zalegają na poboczach ulic czy w pobliskich lasach.
kominy fabryczne

Sposobów na ochronę środowiska jest wiele. Cały czas wprowadzane są nowe rozporządzenia, które związane są z ochroną środowiska. A Ty co robisz, aby ograniczyć zanieczyszczanie środowiska?


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation